grafikaborder
Dzień otwarty w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych
06/04/2009
Anna Zubko
3456
 
 
 
 

16 kwietnia 2009r.  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych zaprasza na  Dzień Otwarty, który będzie przebiegał pod hasłem: „Tylko te drzwi pozostają zamknięte do których nigdy nie pukałeś...”

Dzień Otwarty Ośrodka adresowany jest do wszystkich zainteresowanych: nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkolnych, uczniów oraz rodziców dzieci z dysfunkcją  wzroku.

Program zakłada przedstawienie specyfiki pracy z dzieckiem słabo widzącym i niewidomym w czasie wykładów:

  • „Na pomoc nigdy nie jest za wcześnie” - J. Szufryn
  • „Z brajlem w przyszłość” – M. Śliwa
  • „Tyflomuzykoterapia dzieci” – T. Leśniak
  • „Pokonywać przeszkody” - K. Narocka – Łabuś
  • „Tomatis – terapia audiopsychosensoryczna” - R. Oskędra
  • „Czynniki wpływające na funkcjonowanie wzrokowe dzieci   słabowidzących” - M. Dylewska

Przewidziano również dyskusję panelową na temat osób niepełnosprawnych i ich edukacji  dla przyszłości. Uczestnicy będą mogli poznać formy pracy w Ośrodku, które dają pozytywne efekty w rewalidacji dzieci z dysfunkcją wzroku i przyczyniają się do usamodzielnienia ich w życiu dorosłym, dzięki czemu mogą godnie żyć, pracować i funkcjonować w społeczeństwie.

Ważnym punktem Dnia Otwartego  będzie spotkanie Stowarzyszeń i Fundacji, które w Dąbrowie Górniczej działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Podpisana zostanie wspólna deklaracja zawiązująca ruch społeczny na rzecz budowy nowego Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych.
Jednocześnie na konsultacje zaproszą zainteresowanych gości tyflopedagodzy, a program imprezy uświetnią występy uczniów z grupy teatralnej, wokalnej oraz pokazy teledysku promującego SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych, a także filmu o Ośrodku autorstwa Jarosława Cyby.

Cała społeczność Ośrodka zaprasza wszystkich zainteresowanych w godzinach od 10.00 do 13.00.

Dodatkowe informacje można uzyskać:
tel. 32 261 22 45
e-mail: osw@dabrowa.pl

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość