grafikaborder
Świat Małego Dziecka to program artystyczno-edukacyjny odbywający się w Dąbrowie od 2007r. Najmłodsi mają okazję m. in. uczestniczyć w ciekawych zajęciach plastycznych.
Rusza trzecia edycja programu "Świat Małego Dziecka"
14/04/2009
Przemysław Kędzior
3849
 
 
 
 

Świat Małego Dziecka to konkurs organizowany w naszym mieście od 2007r. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci do uczestnictwa w życiu kulturalnym i wypracowanie u nich wrażliwości estetycznej. Odbywa się w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej oraz scenariuszu zajęć plastycznych dla dzieci.

W części plastycznej uczestniczą dzieci do szóstego roku życia, z terenu województwa ślaskiego.
- Aby wziąć udział w tej części konkursu dorośli - pedagodzy, animatorzy kultury, przygotowują dzieciom ciekawe zajęcia plastyczne. Dzieci pracują samodzielnie, dorośli przygotowują wystawę prac wszystkich dzieci w macierzystej placówce, zbierają dokumentację zajęć i wystawy po czym przysyłają 10 wybranych prac do Pałacu Kultury Zagłębia na wystawę pokonkursową, którą otworzymy 15 czerwca podczas finału - tłumaczy Sylwia Nowak, koordynator programu „Świat Małego Dziecka".

Finał będzie imprezą dla wszystkich dzieci zgłoszonych do udziału w programie. Tradycyjnie maluchy obejrzą przygotowany dla nich spektakl teatralny, wezmą udział w warsztatach i wernisażu wystawy, a dorośli będą mogli uczestniczyć w konferencji podsumowującej.

W zmaganiach literackich i konkursie na najlepszy scenariusz zajęć plastycznych mogą wziąć udział rodzice, nauczyciele, instruktorzy, animatorzy kultury, studenci uczelni pedagogicznych i artystycznych. W części literackiej ich zadaniem będzie podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat plastycznych działań dzieci. Konkurs na scenariusz polega na przygotowaniu planu i opisu zajęć plastycznych, w których najmłodsi mogą wykazać się jak największą aktywnością i kreatywnością.


Nauczyciele i instruktorzy, przy okazji realizacji tego projektu, mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty edukacyjnej.
- Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu opracowało nieodpłatne szkolenie przygotowujące dorosłych do udziału w programie „Świat Małego Dziecka", podnoszące jednocześnie kwalifikacje zawodowe - mówi Sylwia Nowak.

Szczegóły na temat programu można znaleźć w regulaminie. Dodatkowych informacji udziela Sylwia Nowak, 032/262 20 61, email: sylw.plast@wp.pl

 

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość