grafikaborder
Grand Prix Edith Piaf dla dąbrowianki
24/06/2009
Anna Zubko
4929
 
 
 
 

19-letnia Katarzyna Musiał z Dąbrowy Górniczej zdobyła Grand Prix Edith Piaf organizowanego po raz pierwszy w Krakowie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej. Laureaci zaśpiewali wczoraj wieczorem w Radiu Kraków z towarzyszeniem Orkiestry Straussowskiej "Obligato" Jerzego Sobeńki.

- Konkurs stał na dobrym poziomie, co potwierdza duża liczba nagrodzonych i wyróżnionych, i nawet podzielił nasze 10-osobowe polsko-francuskie jury, ale ostatecznie osiągnęliśmy konsensus. Sam głównie zwracałem uwagę na osobowość, piękny głos, walory sceniczne i wykonanie, i te walory ma świetna dziewczyna, która zdobyła Grand Prix. Ale i seniorzy bardzo dobrze wypadli - powiedział nam Jacek Wójcicki, przewodniczący jury.

I nagrodę otrzymała Joanna Możdżan z Woli koło Oświęcimia, II - Przemysław Wańczyk z Nowego Sącza, który zdobył też nagrodę specjalną Bernarda Marchoisa, właściciela paryskiego Muzeum Edith Piaf, sekretarza Stowarzyszenia Przyjaciół Edith Piaf, III ex aequo - Iga Cyz z Tarnowa i Karolina Micor z Gilowic koło Oświęcimia. Nagrody dostali też Marie-Claude Ardourel z Francji i litewski zespół Rocher. (...)

Krakowski festiwal, zorganizowany pod patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej, ma zagościć w kalendarzu imprez na stałe. Już jego pierwsza edycja pokazała, że te niezapomniane piosenki - jak "La Vie en rose", "Hymne `a l'amour", "Milord", "Mon Dieu" i tyle innych - wciąż fascynują młodych. Tak więc pewnie za rok te piękne piosenki, jak i zaprojektowana przez Ewę Wójcik-Konstantinovską statuetka Grand Prix powrócą.

Źródło: Dziennik Polski

Katarzyna Musiał jest uczestniczką zajęć wokalnych studia piosenki Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, ćwiczy pod kierunkiem Dariusza Szwedy.

Gartulujemy!

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość