grafikaborder
Powiązane galerie
Międzynarodowe spotkanie
30/06/2009
Anna Zubko
3635
 
 
 
 

Kolejna edycja programu edukacyjnego ,,Współpraca Urzędów Miast z placówkami oświatowymi” odbyła się w tym roku tym razem we Włoszech na Sycylii.

Program ma na celu wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji poprzez promowanie współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w Europie a w konsekwencji wzbogacenie oferty edukacyjnej dla uczniów.

Partnerstwa międzynarodowe w ramach programów unijnych dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk, rozwijania struktur współpracy międzynarodowej.

Podczas wizyty odbyło się oficjalne spotkanie Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy z Sindaco Castel Umberto Alessandro Pruiti Ciarello i jego zastępcą Tito Barbagiovanni. W spotkaniu wzięli również udział dyrektorzy dąbrowskich szkół i placówek oświatowych: dyrektor  MOPT Iwona Wilk – koordynator projektu ze strony polskiej, dyrektor  Zespołu Szkół Ekonomicznych - Ewa Glik, dyrektor TZN – Robert Karlik. Koordynatorem programu ze strony włoskiej jest Guido Morreale.

Oficjalna delegacja naszego miasta spotkała się również z realizującą program edukacyjny ,,Zaginione kultury i cywilizacje” młodzieżą z Zespołu Szkół Ekonomicznych i młodzieżą z Turcji i Słowenii.

Aby przypieczętować  dalsze wspólne działania międzynarodowe delegacje  posadziły sadzonki drzew, delegacja polska  - dąb (symbol naszego miasta), delegacja turecka - klon, a delegacja słoweńska – leszczynę.

Mamy nadzieję, że dalsze wspólne działania jednostek  samorządów terytorialnych na poziomie gminy, we współpracy ze szkołami i placówkami artystycznymi i sportowymi  zaowocuje dalszą realizacją programów unijnych i co się z tym wiąże ułatwi kontakty międzynarodowe między naszymi krajami zjednoczonej Europy.

Iwona Wilk

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość