grafikaborder
Półkolonie pod "opieką" Kubusia Puchatka
05/08/2009
Monika Łysek
3970
 
 
 
 

Od 3 sierpnia, Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Przystań” w Dąbrowie Górniczej organizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży w Ognisku „Gołonóg”.

Trzydzieścioro dzieci pod opieką instruktorów będzie aktywnie spędzać wakacyjny czas. Natomiast w ostatnie dwa tygodnie letniej kanikuły, od 17 do 28 sierpnia, dwadzieścioro młodych ludzi będzie miało okazję uczestniczyć w wakacyjnym wypoczynku w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Ognisko Wychowawcze „Ząbkowice”.

Wypoczynek w placówce w czasie wakacji letnich organizowany jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. - Naszym celem jest zapewnienie radosnego
i bezpiecznego wypoczynku wychowankom Ogniska Wychowawczego -  mówią organizatorzy letniego wypoczynku. - Będziemy wykorzystywać autorski program socjoterapeutyczny „W Stumilowym Lesie”, w którym dzieci będą się spotykać z bohaterami książki Alana Alexandra Milne’a.

Uczestnicy podczas zajęć będą zdobywać „sprawności”: Kubusia Puchatka (prawdziwy przyjaciel, samopomoc koleżeńska, opiekuńczość, kulturalne zachowanie), Prosiaczka (zdolności muzyczno – taneczne), Kłapouchego (zdolności plastyczne), Tygryska (sprawność fizyczna), Królika (zainteresowania przyrodniczo – ekologiczne), Mądrej Sowy (zdolności intelektualne). Ponadto wychowankowie dokonają wyboru Krzysia, czyli przewodniczącego Samorządu.

Udział w wypoczynku przewiduje:

- zajęcia i imprezy organizowane w obrębie Ogniska:

  • Mini Festiwal Piosenki Karaoke pod patronatem „Prosiaczka”,
  • Konkurs plastyczny o „Pędzel Kłapouchego”,
  • Zabawy Mądrej Sowy,
  • Konkurs Przyrodniczo – ekologiczny Królika,
  • Zajęcia sportowe, czyli Brykamy z Tygryskiem.

- wyjścia na spacery, gry terenowe itp.

- wyjazdy do obiektów rekreacyjnych znajdujących się na terenie miasta np. Park Wodny Nemo, Pogoria III, I (plaża strzeżona),

- wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej.

Uczestnikami zajęć mogą być dzieci uczestniczące w zajęciach Ogniska Wychowawczego oraz dzieci z pobliskich osiedli. Dzieci otrzymują w Ognisku nieodpłatnie jeden posiłek. Wypoczynek odbywa się zgodnie z programem zatwierdzonym przez Kuratorium Oświaty.

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość