grafikaborder
Zakończenie XI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Gala z rozdaniem nagród. foto: Dariusz Nowak
Powiązane galerie
Znamy zwycięzców 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka
25/09/2017
Anna Zubko
769
 
 
 
 

144 muzyków, 8 dni zaciętej rywalizacji w przyjacielskiej atmosferze, 66 godzin przesłuchań, a wcześniejniezliczone godziny poświęcone na przygotowanie programu, do tego jedno szacowne, międzynarodowe jury. Cały ten trud po to, by wybrać młodego mistrza instrumentu w 11. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka. Mogło się to udać jedynie trójce uczestników, przed którymi teraz otwierają sie drzwi krajowej i zagranicznej kariery.

Po olbrzymim trudzie fizycznym, psychicznym, a przede wszystkim muzycznym poznaliśmy najlepszych spośród rekordowej liczby 144 uczestników 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Statuetka najsławniejszego dąbrowskiego kompozytora za zajęcia I miejsca powędrowała do Roksany Kwaśnikowskiej w kategorii skrzypce, Agnieszki Podłuckiej w kategorii altówka i dwóch panów w specjalności obój – Gabriela Pidoux i João Miguel Moreira da Silva. To oni okazali się niezłomni, najlepiej przygotowani, wybitnie czujący prezentowane utwory, przechodząc przez wszystkie trzy etapy przesłuchań, grając przed swoimi autorytetami i dając swój pierwszy koncert z orkiestrą symfoniczną w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

W sobotę, 23 września poznaliśmy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych tegorocznej edycji Konkursu. W Koncercie Laureatów wystąpili zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Wszystkim finalistom gratulujemy! Publiczności dziękujemy za obecność, zapraszając już dziś na koncerty kolejnej XII edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Pozostałym uczestnikom życzymy wszystkiego dobrego w następnych konkursach, przypominając słowa artysty, który wystąpił wraz z NOSPR podczas koncertu inauguracyjnego, dyrygenta Boon Hua Liena: Nieważne jaki będzie wynik, bawcie się podczas konkursów, twórzcie muzykę i zawiązujcie nowe przyjaźnie – to jest najciekawsza i najbardziej satysfakcjonująca część życia muzyka.

 

Miejsca I:
SKRZYPCE – Roksana Kwaśnikowska
ALTÓWKA – Agnieszka Podłucka
OBÓJ – Gabriel Pidoux i João Miguel Moreira da Silva

Miejsca II:
SKRZYPCE – Nie przyznano
ALTÓWKA – Nie przyznano
OBÓJ – Alicja Matuszczyk

Miejsca III:
SKRZYPCE – Sławomira Wilga, Judyta Kluza, Sulamita Ślubowska
ALTÓWKA – Anna Loska
OBÓJ – Nie przyznano

Wyróżnienia:
SKRZYPCE – Nie przyznano
ALTÓWKA – Muriel Razavi
OBÓJ – Anna Kudala i Liu Ming

 

mat. pkz

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość