Grand Paris
23/09/2013
Anna Zubko
6409
 
 
 
 

 

 

Dąbrowski urząd miejski i katowicki oddział SARP organizują od 10 do 13 października warsztaty charrette "Grand Paris", poświęcone zdegradowanemu obszarowi po kopalni Paryż.

 

Warsztaty odbywać się będą w trzech interdyscyplinarnych grupach. Jej efekty zostaną wykorzystane przez dąbrowski urząd do opracowania planu zagospodarowania terenu.

 

 

 

Zadaniem uczestników warsztatów, które odbędą się w Galerii Architektury, jest opracowanie wariantowej koncepcji przekształcenia i zagospodarowania terenu byłej kopalni Paryż, pozwalającej na docelowe przygotowanie projektu zagospodarowania terenu, a także zaangażowanie społeczności lokalnej, najemców oraz środowiska architektów, projektantów, socjologów oraz ekonomistów. Przeprowadzona wśród najemców terenu ankieta ma na celu ustalenie spójnego planu rozwoju obszaru.


Uczestnikami warsztatów mogą być studenci architektury, planowania przestrzennego, krajobrazu, designu, socjologii i kulturoznawstwa.

 

Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową na adres: grandparis2013@gmail.com do 29 września do 15.00.


Zgłoszenie powinno zawierać 2-3 własne prace lub projekty, kilka zdań o sobie z wyszczególnieniem roku oraz kierunku studiów, informację o stopniu znajomości j. angielskiego (w celu pracy w grupie z zagranicznym tutorem) oraz dane teleadresowe.


Uczestnikom warsztatów organizatorzy zapewniają nocleg w hostelu oraz wyżywienie. Więcej na http://www.sarp.katowice.pl.

 

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość