Rewitalizacja konkursowa
19/05/2014
Anna Zubko
6264
 
 
 
 

 

Dobrze, aby prezentowane propozycje były możliwe do wdrożenia i  uwzględniały obowiązujące plany oraz programy miejskie. Uczestnicy powinni też pamiętać o wszelkich formalnościach, o których mowa w regulaminie (w załączniku).
Wszystkie zgłoszenia oceni profesjonalna komisja. Najlepsi mogą liczyć na nagrody pieniężne. Zwycięzca w grupie autorów prac magisterskich otrzyma 5 tys. złotych, zaś autor wyróżniającej się pracy inżynierskiej czy licencjackiej może liczyć na 3 tys. zł.
Niezależnie od tego autorzy ciekawych pomysłów, projektów i koncepcji mogą liczyć na rozgłos w mediach, promocję nazwiska i współpracę z miastem. Na udziale w konkursie pośrednio może też skorzystać uczelnia. Dlatego zachęcamy i zapraszamy do udziału!
 
- Konkursem tym zachęcamy młodych ludzi, aby podczas pisania prac magisterskich czy licencjackich o tematyce rewitalizacji koncentrowali się na Dąbrowie. Podsuwali pomysły służące ożywieniu obszarów problemowych, dotkniętych zjawiskami kryzysowymi w wymiarze gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym - mówi Aneta Nowak, z Biura Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów. I dodaje - Być może niektóre z nich uda się zrealizować w przyszłości.
Dąbrowski konkurs poświęcony rewitalizacji ma już swoją historię. Jego uczestnicy, laureaci mają na swym koncie coraz więcej osiągnięć. Niektórzy prowadzą własną działaność, wielu podjęło współpracę z pracowniami architektonicznymi. Pamięta też o nich Dąbrowa. Zapraszani są do współpracy, proszeni są o opinie przy okazji ważnych konsultacji i dyskusji poświęconych miastu.
 
W ubiegłym roku wydana została publikacja „Prace studentów architektury i urbanistyki 2009-2011. Konkurs o nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej" przypominająca wiele ciekawych rozwiązań zgłoszonych na konkurs. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, dostępnym także w załączniku.
***
Przypomnijmy, ubiegłoroczny konkurs rewitalizacyjny podsumowano w styczniu 2013 roku.  W kategorii prac magisterskich komisja przyznała wyróżnienie Prezydenta Miasta Aleksandrze Dąbrowskiej – Mazur, absolwentce Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Autorka zgłosiła pracę dyplomową: „Laboratorium Paryż – projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu po byłej KWK Paryż w Dąbrowie Górniczej”.
W kategorii wyróżniająca się praca inżynierska lub licencjacka nagrodę otrzymała Magdalena Zandecka (absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie) za pracę „Pojezierze Dąbrowskie jako przykład adaptacji terenów poprzemysłowych na potrzeby turystyki”, wyróżnienie przyznano Karolinie Widawskiej (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), autorce pracy „Dynamika map mentalnych mieszkańców Dąbrowy Górniczej poprzez zmiany urbanistyczne w mieście na przykładzie funkcjonowania centrum”.
Więcej o ubiegłorocznym konkursie czytaj tutaj

Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy ogłosił już konkurs na pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta.

 


Zgłoszenia prac do szóstej edycji przyjmowane będą do 17 października. Zasada jest prosta, prace powinny spełniać wymogi regulaminowe, zachwycić jurorów ujęciem, kreatywnością, świeżym spojrzeniem.

 


Dobrze, aby prezentowane propozycje były możliwe do wdrożenia i  uwzględniały obowiązujące plany oraz programy miejskie. Uczestnicy powinni też pamiętać o wszelkich formalnościach, o których mowa w regulaminie (w załączniku).Wszystkie zgłoszenia oceni profesjonalna komisja. Najlepsi mogą liczyć na nagrody pieniężne. Zwycięzca w grupie autorów prac magisterskich otrzyma 5 tys. złotych, zaś autor wyróżniającej się pracy inżynierskiej czy licencjackiej może liczyć na 3 tys. zł.Niezależnie od tego autorzy ciekawych pomysłów, projektów i koncepcji mogą liczyć na rozgłos w mediach, promocję nazwiska i współpracę z miastem. Na udziale w konkursie pośrednio może też skorzystać uczelnia. Dlatego zachęcamy i zapraszamy do udziału! - Konkursem tym zachęcamy młodych ludzi, aby podczas pisania prac magisterskich czy licencjackich o tematyce rewitalizacji koncentrowali się na Dąbrowie. Podsuwali pomysły służące ożywieniu obszarów problemowych, dotkniętych zjawiskami kryzysowymi w wymiarze gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym - mówi Aneta Nowak, z Biura Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów. I dodaje - Być może niektóre z nich uda się zrealizować w przyszłości.


Dąbrowski konkurs poświęcony rewitalizacji ma już swoją historię. Jego uczestnicy, laureaci mają na swym koncie coraz więcej osiągnięć. Niektórzy prowadzą własną działaność, wielu podjęło współpracę z pracowniami architektonicznymi. Pamięta też o nich Dąbrowa.

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość