Dąbrowa Górnicza, centrum miasta - Plac Wolności, widok na Pałac Kultury Zagłębia

Architektura tego miejsca ukształtowana została w latach 50 i 60-tych XX wieku. W 1958 roku został oddany do użytku budynek Pałacu Kultury Zagłębia. Kubatura 60 000 m3 stawia dąbrowski Pałac Kultury w rzędzie największych placówek tego typu w kraju. Marmurowy wystrój holi, wyłożone ręcznie malowanymi kafelkami sale klubowe, drewno oraz tafle luster w sali kameralnej i sali ślubów, nadały wnętrzom Pałacu niepowtarzalny charakter. Z 4 700 m2 powierzchni użytkowej około 2 000 m2 przypada na przestronne hole. Sala teatralna z widownią licząca 850 miejsc siedzących, wyposażona jest w scenę obrotową, mechanicznie podnoszone 3-poziomowy orkiestron, komputerową nastawnię świateł, nowoczesne zaplecze sceniczne. W kolejnych latach pozostałe budynki mieszkalne otaczające plac. Znajduje się w tym miejscu również charakterystyczny dla tego miejsca pomnik, odsłonięty 8 listopada 1970 roku. "Bohaterom Czerwonych Sztandarów". Tak brzmiała oficjalna nazwa tego dzieła Augusta Dyrdy, który zatytułował dąbrowski pomnik "Postacie z Międzynarodówką na ustach, pod czerwonym sztandarem".

POWRÓT
Lokalizacja panoram
Pomoc
Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.
znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.