Centrum miasta - Park Hallera

Idąc alejkami parku, spotkamy zarówno mamę z małym dzieckiem bawiącym się na placu zabaw, jak również kilku starszych panów na emeryturze, siedzących na ławeczce i dyskutujących na im tylko wiadome tematy. Czasem przemknie też ktoś spieszący się do szkoły czy pracy. Ale są takie dni, gdy park ożywa, jakby budził się z jakiegoś letargu. To dni organizowaniych masowych imprez miejskich, jak np. coroczne Dni Dąbrowy Górniczej. Park zmienia swoje oblicze. Ze spokojnego i cichego, staje się miejscem gwarnym, żywym, w niczym nie przypomijającym tego malowniczego obrazka. Ale już nazajutrz staje się ponownie tym miłym i spokojnym, wypełnionym zielenią miejscem w centrum miasta. Tylko te trzy dęby, posadzone podczas I Spotkania Dębowych Miast, będą miały co opowiadać po latach ludziom, wsłuchującym się w szum ich liści.

Park powstał w  dużej mierze w czynie społecznym mieszkańców, na terenie około 50 ha, w miejcu dawnego wyrobiska kopalni "REDEN". Ogromny wykop pozostały po kopalni był przez lata zasypywany szlaką wielkopiecową z pobliskiej huty "BANKOWEJ".

POWRÓT
Lokalizacja panoram
Pomoc
Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.
znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.