Dąbrowa Górnicza, Park Hallera, widok z podnośnika

Widok z góry na zieloną enklawę w środku miasta. Z tego miejsca, z tej wysokości doskonale widać rozmieszcenie najważniejszych miejsc i budowli w centrum miasta.

Do charakterystycznych budynków pozostałych po dawnym systemie ustrojowym, na pewno należy bryła oddanego do użytku w 1958 roku Pałacu Kultury Zagłębia w samym centrum miasta.

Nieco starszym oraz najwyższym punktem architektonicznym w tej części miasta, jest wieża główna Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej o wysokości 86,5 metra. Oprócz tego można zobaczyć wiele nowszych budynków użyteczności publicznej, między innymi kopułę AquaParku Nemo, Halę Widowiskowo-Sportową "CENTRUM" czy też budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hugona Kołłątaja.

Park powstał na terenie około 50 ha, w miejscu dawnego wyrobiska kopalni "REDEN". Ogromny wykop pozostały po kopalni został zasypany szlaką wielkopiecową z pobliskiej huty "BANKOWEJ" (wówczas im. F. Dzierżyńskiego).

W 1969 roku przystąpiono do gruntownej przebudowy centrum miasta. W dużej mierze w czynie społecznym mieszkańców miasta, doprowadzono do zagospodarowania terenu dzisiejszego parku. Teren wyplantowano, zadrzewiono i wybudowano obiekty sportowe. Powstał basen odkryty, korty tenisowe, boisko do piłki siatkowej i stadion lekkoatletyczny. Pozostała wysoka skarpa, która stanowi doskonały punkt widokowy na centrum miasta.

POWRÓT
Lokalizacja panoram
Pomoc
Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.
znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.