Dąbrowa Górnicza, wnętrza Kościoła p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny i Św. Antoniego z 1678 roku w Gołonogu

Od XVII wieku w bocznej nawie kościoła, znajduje się cudowna figura św. Antoniego Padewskiego, która stała się miejscem do którego przybywały liczne pielgrzymki z terenów całego Zagłębia i Śląska. Polichromie we wnętrzu kościoła, są autorstwa krakowskiego malarza Piotra Nizińskiego i zostały wykonane w 1896 roku. Ołtarze, ambona i ławki pochodzą z końca XIX wieku. Podczas działań wojennych w 1945 roku, zostały zniszczone dach, sklepienia, okna i ozdobna polichromia. Wszystkie uszkodzenia zostały usunięte zaraz po zakończeniu działań wojennych. W latach 1952/53 została odnowiona polichromia wewnątrz kościoła. Koniec XX wieku to czas wielkich remontów. Do najważniejszych należy zaliczyć osuszenie fundamentów, pokrycie dachu nową blachą miedzianą, oraz gruntowne odnowienie elewacji zewnętrznej kościoła. Początek XXI wieku przyniósł generalny remont wnętrza świątyni. Odnowiono wszystkie polichromie oraz ołtarze, wymieniono posadzki, odnowiono złocenia. Kościół nabrał ponownie blasku.

POWRÓT
Lokalizacja panoram
Pomoc
Po ustawieniu kursora myszy na obrazie oglądanej panoramy i przyciśnięciu lewego klawisza myszy - możliwe jest sterowanie kierunkiem obrotu widoku. Do poprawnego działania niezbędna jest włączona obsługa apletów JAVA w przeglądarce.
znak zapytania aktywny punkt - umożliwia po kliknieciu przejście do kolejnej sceny spaceru. Po najechaniu na aktywny punkt pojawi się skrócona nazwa sceny, do której prowadzi.
przybliż zbliżenie - pozwala przybliżyć oglądaną scenę.
oddal oddalenie - pozwala oddalic oglądaną scenę.
hotspoty pokaż / ukryj hotspoty - włącza i wyłącza prezentowanie aktywnych punktów na panoramie.