grafikaborder
Dostosowane obiekty sportowe
Środa, 25/03/2009
Anna Zubko
 
 
 
 

Osoby niepełnosprawne interesujące się sportem, kibicujące swoim drużynom w różnorodnych rozgrywkach sportowych bez większych problemów moga uczestniczyć w imprezach odbywających się w Hali Widowskowo- Sportowej "Centrum". Hala przy alei Róż 3, przystosowana jest do przyjęcia osób z dysfunkcją ruchową. Szerokie, samoczynnie otwierające się drzwi umożliwiają wejście osobie na wózku. Przestronne korytarze umożliwiają swobodne przemieszczanie się. Winda pozwala na dotarcie do wszystkich części Hali. W budynku jest dostosowana toaleta.

Nie ma też powodu, by w czasie wycieczki, zwiedzania pobliskiej Pustyni Błędowskiej, niepełnosprawny turysta nie miałby zatrzymać się, by przenocować w Eurocampingu Błędów przy ulicy Żołnierskiej 130. Bazę stanowi osiem sześcioosobowych domków campingowych, w tym trzy przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, recepcja, pawilon grillowy, sanitariaty z aneksem kuchennym, boisko do piłki siatkowej i badmintona, a także pole namiotowe, zachęcają do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Także atrakcje Aqua Parku „Nemo - Wodny Świat ” (Aleja Róż 1) są ogólnodostępne. Korytarze oraz drzwi są na tyle szerokie, że bez przeszkód może się po nich przemieszczać osoba na wózku inwalidzkim. Jest także ogólnodostępna szatnia wraz z toaletą dla niepełnosprawnych. Już w samej przestrzeni basenowej jest podjazd pozwalający na dotarcie nad samą wodę. Można skorzystać ze specjalnego podnośnika, ułatwiającego wejście do basenu.

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość