grafikaborder
Urząd Miejski dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
Piątek, 27/03/2009
Anna Zubko
 
 
 
 

W budynku Urzędu Miejskiego (Graniczna 21) osoba niepełnosprawna nie napotka żadnych przeszkód, utrudniających poruszanie się po nim.

 

Korytarze są przestronne, windą można dotrzeć na wszystkie piętra. Przyciski w windzie dodatkowa są oznaczone cyframi w alfabecie Braille’a. Na każdym piętrze znajduje się przestronna, dostosowana toaleta.

 

Ponadto na parkingu przed Urzędem Miejskim jest kilka miejsc przeznaczonych dla osób posiadających Kartę Parkingową, uprawniającą do pozostawienia samochodu na tzw. kopercie.

 

 

Osoby na wózkach inwalidzkich i niskiego wzrostu mogą teraz bez problemu załatwić swoje sprawy na holu w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Umożliwia im to obniżenie lady z wysokości 110 na 90 cm.

 

Pomiędzy stanowiskami  15 - Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej a 16 - Wydział Gospodarki Nieruchomościami, na odcinku 170 cm obniżona została lada ze 110 cm na 90 cm. To teraz tam wszystkie osoby niższego wzrostu i jeżdżące na wózkach inwalidzkich będą mogły załatwić wszelkie sprawy urzędowe. 

 

Usytuowanie lady na wysokości 90 cm umożliwi bezproblemowe przedłożenie dokumentów, złożenie podpisów czy wypełnienie urzędowych druków.

 

Ułatwienia dla niesłyszących

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość