grafikaborder
Dąbrowskie kina
Wtorek, 08/03/2011
Anna Zubko
 
 
 
 

W naszym mieście funkcjonują dwa kina. Zarówno mieszkańcom, jak i gościom codziennie proponują wiele atrakcji kulturalnych. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym repertuarem i ofertą kina KADR oraz kina Helios.


Kino KADR jest kinem bez popcornu o charakterze kameralnym. Swoją działalność rozpoczęło w  październiku 2007r.

Mimo młodego wieku nasze kino ma  bogatą tradycję sięgającą aż 1960r. W tym czasie powstał AKF "Zagłębie" pod kierunkiem reżysera Edwarda Podolskiego, którego działalność była doceniana licznymi nagrodami. W 1972 roku powstał DKF "Kadr", od którego pochodzi dzisiejsza nazwa kina. AKF i DKF swoją ówczesną działalność zakończyły w 1991r.

Od 1 marca 2008r. Kino KADR należy do Sieci Kin Studyjny i Lokalnych i jest obecnie jedynym kinem o charakterze edukacyjnym i niekomercyjnym w naszym mieście oraz jedynym kinem tego typu w Zagłębiu Dąbrowskim. Bieżąca działalność kina skupia się przede wszystkim na prezentowaniu filmów Kina Polskiego oraz Europejskiego. Chętnie jednak wyświetlamy filmy naszych wschodnich sąsiadów, produkcje z Ameryki Południowej, wybrane pozycje kina Azjatyckiego, oraz wartościowe filmy kina Hollywoodzkiego.

Kino znajduje się w centrum Dąbrowy Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia. Przy kinie działa reaktywowany Amatorski Klub Filmowy (AKF "Zagłębie") , którego działalność nastawiona jest przede wszystkim na edukację związaną z produkcją filmową. Docelowo działanie swoje ma wznowić Dyskusyjny Klub Filmowy (DKF). Już teraz organizowane są rożnego rodzaju przeglądy filmowe, pokazy specjalne oraz programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży (np. EDUKACJA FILMOWA MŁODEGO WIDZA)

zobacz repertuar

 

Kino Helios w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej posiada 5 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i do projekcji, a także ekrany perełkowe Harkness. W komfortowych fotelach zamontowanych w kinie Helios jednocześnie może zasiąść ponad 800 widzów.
Dodatkowo w dwóch salach została zamontowana najnowocześniejsza na świecie technologia Dolby 3D Digital Cinema, umożliwiająca wyświetlanie filmów w formacie trójwymiarowym. W repertuarze kina, poza filmami 3D, znajdą się też największe filmowe hity i polskie produkcje.

zobacz repertuar

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość